انواع سنگ تراورتن

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد

سنگ تراورتن عباس آباد دارای زمینه ای شفاف و روشن است که موجهای زیبایی در آن دیده می شود. تراورتن عباس آباد به دو صورت موج دار و بی موج برش داده می شود که هر کدام از این نوع برش ها و فرآوری ها، زیبایی خاص خود را دارد. سنگ تراورتن عباس آباد سورت های  گوناگونی نیز دارد.
براقیت و شفافیت بالا و تخلخل کم از مهم ترین ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد است. در فرآیند تولید تراورتن عباس آباد، جهت پر کردن خلل و فرج از رزین و یا اپوکسی استفاده می شود. پالیشرهای این سنگ هر چه قدر مرغوب تر باشد شفافیت سنگ تراورتن عباس آباد بیشتر خواهد شد.

سنگ تراورتن عباس آباد از قیمتهای متفاوتی برخوردار است و مشتریان بیشتر به دلیل شفافیت و زیبایی به دنبال خریداری آن هستند.

کاربرد سنگ تراورتن عباس آباد در ساختمان:

نمای داخلی و بیرونی ساختمان یکی از مهم ترین کاربردهای تراورتن عباس آباد است.

 1. سنگ نمای ساختمان های مسکونی
 2. سنگ نمای ساختمان های اداری و تجاری
 3. سنگ نماهای کلاسیک
 4. سنگ نماهای مدرن
 5. سنگ نمای فضاهای داخلی ساختمان
 6. سنگ محوطه سازی و دکوراتیو سنگی و …

سنگ تراورتن عباس آباد شکوه و زیبایی خاصی به نمای ساختمان خواهد بخشید. سنگ دیوار لابی، دیوار راه پله و پارکینگ نیز از دیگر کاربردهای سنگ تراورتن عباس آباد است. سنگ تراورتن عباس آباد، با موج های زیبا و هاله های صورتی، عسلی و مشکی طبیعت را به زیبایی به تصویر میکشد. کاربرد تراورتن عباس آباد سوپر و ممتاز بیشتر برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان های لوکس و گرانقیمت انجام می شود. زیرا استفاده از این سنگ در پروژه های ارزان قیمت اصلا مقرون به صرفه نیست و درجات ضعیف تر سنگ تراورتن عباس آباد در نمای ساختمانهای ارزان تر و فضا هایی که در معرض دید مستقیم نمی باشد، مصرف می گردد.

از ویژگی های سنگ تراورتن عباس آباد می توان، مقاومت سایشی زیاد و شفافیت بالا را نام برد و همچنین به دلیل تراکم بالا، این سنگ از ساب پذیری بسیار خوبی برخوردار است و استحکام زیاد و جذب آب پایین  و از همه مهمتر چسبندگی خوبی که با ملات دارد باعث می گردد به هیچ وجه سنگ از نمای ساختمان جدا نگردد.

سنگ تراورتن عباس آباد قابلیت صادرات به صورت خام (کوپ) و فرآوری شده را دارد.

معدن سنگ تراورتن عباس آباد با استخراج ماهیانه بیش از ۹۰/۰۰۰ تن و ذخیره بیش از ۳۵/۰۰۰/۰۰۰ تن در استان مرکزی، شهرستان محلات، شهر نیمور، روستای باقر آباد واقع گردیده است.

سنگ تراورتن عباس آباد دارای انواع مختلفی است: 

 • تراورتن عباس آباد بی موج
 • تراورتن عباس آباد موج کبریتی
 • تراورتن عباس آباد دنده گاوی
 • تراورتن عباس آباد ابر و بادی
 • تراورتن عباس آباد سوزنی
 • تراورتن عباس آباد موج دار و ….

که همگی این سنگها از معدن عباس آباد استخراج می گردد و هر کدام شامل درجه بندی های مختلفی هستند که بر اساس موج و هاله ها دسته بندی می گردند این سنگ ها همگی با نام تجاری تراورتن عباس آباد تولید و به فروش می رسند. سنگ تراورتن عباس آباد معمولا بصورت ۴۰ طولی فرآوری می گردد.

عوامل موثر بر قیمت سنگ تراورتن عباس آباد :

۱- درجه و رنگ سنگ
۲- ضخامت سنگ
۳- بلندی و قد سنگ
۴- یکدست بودن سنگ
۵- موجودی متراژ درخواستی
۶- کیفیت تولید و فرآوری سنگ

جهت دریافت لیست قیمت سنگ تراورتن عباس آباد و مشاوره و خرید مستقیم از کارخانه صنایع سنگ مدام با مدیریت فروش کارخانه   ۰۹۱۳۳۱۵۶۸۱۹   تماس حاصل فرمایید.

سنگ تراورتن آتشکوه

سنگ تراورتن آتشکوه یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین سنگ های تراورتن ایران محسوب می شود که توسط مرحوم قنبر رحیمی معروف به ارباب قنبر اکتشاف و به بهره برداری رسید. سنگ تراورتن آتشکوه دارای زمینه ای روشن مایل به سفید تا کرم روشن است که موج ها و هاله های زیبایی در آن دیده می شود. تراورتن آتشکوه به دو صورت موج دار و بی موج برش داده می شود که هر کدام از این نوع برش ها و فرآوری ها، زیبایی خاص خود را دارد. سنگ تراورتن آتشکوه بیشتر به صورت بی موج فرآوری می گردد و در نمای کلاسیک و رومی کاربرد دارد.
براقیت و شفافیت بالا و تخلخل کم از مهم ترین ویژگی های سنگ تراورتن آتشکوه است. در فرآیند تولید تراورتن آتشکوه جهت پر کردن خلل و فرج از رزین و یا اپوکسی استفاده می شود. پالیشرهای این سنگ هر چه قدر مرغوب تر باشد شفافیت سنگ تراورتن آتشکوه بیشتر خواهد شد.

سنگ تراورتن آتشکوه از قیمتهای متفاوتی برخوردار است و مشتریان بیشتر به دلیل شفافیت و رنگ روشن مایل به سفید به دنبال خریداری آن هستند.

کاربرد سنگ تراورتن آتشکوه در ساختمان

 1.   سنگ نمای ساختمان های مسکونی
 2.   سنگ نمای ساختمان های اداری و تجاری
 3.   سنگ نماهای کلاسیک
 4.   سنگ نماهای مدرن
 5.   سنگ نمای فضاهای داخلی ساختمان
 6.   سنگ محوطه سازی و دکوراتیو سنگی و …

سنگ تراورتن آتشکوه شکوه و زیبایی خاصی به نمای ساختمان خواهد بخشید. سنگ دیوار لابی، دیوارراه پله و پارکینگ نیز از دیگر کاربردهای سنگ تراورتن آتشکوه است. سنگ تراورتن آتشکوه، با موج های منظم و هاله های صورتی، عسلی و بژ طبیعت را به زیبایی به تصویر می کشد. کاربرد تراورتن آتشکوه سوپر و ممتاز بیشتر برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان های لوکس و گرانقیمت انجام می شود. زیرا استفاده از سنگ سوپر و ممتاز در پروژه های ارزان مقرون به صرفه نیست. درجات ضعیف تر سنگ تراورتن آتشکوه در نمای ساختمان و فضاهایی که زیاد در معرض دید مستقیم نمی باشد و همچنین جداول سنگی و درپوش مصرف می گردد.

از ویژگی های سنگ تراورتن آتشکوه می توان، مقاومت سایشی زیاد و شفافیت بالا و همچنین به دلیل تراکم بالای این سنگ از ساب پذیری بسیار خوبش نام برد. استحکام زیاد و جذب آب پایین و از همه مهمتر چسبندگی خوبی که با ملات دارد باعث می گردد به راحتی سنگ از نمای ساختمان جدا نگردد.

معدن سنگ تراورتن آتشکوه با استخراج سالیانه بیش از ۵۰۰ هزار تن گزینه بسیار خوبی برای اجرای نمای پروژه های بزرگ است. معدن سنگ تراورتن آتشکوه در استان مرکزی، ۳ کیلومتری شرق شهر نیمور و ۱۵ کیلومتری شهر محلات واقع گردیده است و وسعت آن ۲۲۳ هکتار می باشد.

سنگ تراورتن آتشکوه دارای انواع مختلفی است که تولید و در بازار فروخته می شود.

انواع سنگ تراورتن آتشکوه

  1.     تراورتن آتشکوه بی موج
  2.     تراورتن آتشکوه موج دار
  3.     تراورتن آتشکوه شهاب سنگ
  4.      تراورتن آتشکوه ابر و بادی

که همگی از معدن تراورتن آتشکوه استخراج می گردد و هر کدام شامل درجه بندی های مختلفی هستند که بر اساس رنگ و ناخالصی های سنگ دسته بندی می شوند. این سنگ ها با نام تجاری تراورتن آتشکوه یا تراورتن شهاب سنگ معرفی و در بازار فروخته می شود.

عوامل موثر بر قیمت سنگ تراورتن آتشکوه:

 1.     سفیدی و روشنی و یکدست بودن تراورتن آتشکوه
 2.     ضخامت تراورتن آتشکوه
 3.     کیفیت تولید تراورتن آتشکوه
 4.     متراژ بالای موجودی

سنگ تراورتن آتشکوه به دلیل قیمت بالا و کاهش ضایعات اغلب به صورت اسلب فرآوری می گردد.

سنگ تراورتن آبگرم

سنگ تراورتن آبگرم

سنگ تراورتن آبگرم رنگی کرم روشن و بعضا سفید، تقریبا یکنواخت و فاقد ناخالصی است و در سورت های سفید معمولا رگه های سیاه رنگ در آن دیده می شود. درجات خوب سنگ تراورتن آبگرم دارای خلل و فرج های ریز می ­باشد که شباهت زیادی به تراورتن حاجی آباد دارد؛ ولی درجات ضعیف تر سوراخ های نسبتا بزرگتری دارند.
سنگ تراورتن آبگرم ممتاز برای استفاده در نمای اصلی ساختمان و ساخت نماهای رومی مناسب است. سنگ تراورتن آبگرم بصورت موج دار و بی موج فرآوری و بسته به رنگ و یکدست بودن درجه بندی می گردد. درجات پایین تراورتن آبگرم بصورت سنگ طولی در قسمت هایی از ساختمان که در معرض دید نمی باشد و یا جدول سنگی کاربرد دارد. سنگ تراورتن حاجی آباد و تراورتن عباس آباد و تراورتن دره بخاری نسبت به تراورتن آبگرم از کیفیت بالاتری برخوردار هستند و قیمت تراورتن آبگرم نسبت به سایر تراورتن های کرم و بژ کمتر است.

کاربرد سنگ تراورتن آبگرم:

سنگ تراورتن آبگرم به صورت کلی در سنگ نمای داخلی و بیرونی ساختمان به عنوان یکی از پر مصرف ترین سنگ های تراورتن ایران می باشد و در تمامی بخش های بیرونی ساختمان می توان از این سنگ تراورتن استفاده نمود. یکی از مهم ترین کاربردهای سنگ تراورتن آبگرم استفاده به عنوان سنگ نما است. این سنگ با زمینه رنگ کرم جذابیت خاصی برای نمای داخلی و بیرونی به وجود می آورد و می تواند برای نمای ساختمان های مسکونی، نمای ساختمان های تجاری و …. استفاده شود. از این سنگ زیبا می توان به عنوان سنگ پله و راه پله محوطه های بیرونی نیز استفاده نمود.

ویژگی های سنگ تراورتن آبگرم:

یکی از ویژگی های سنگ تراورتن آبگرم رنگ کرم آن است که باعث می شود کارفرمایان و سازندگان با یک قیمت مناسب نسبت به سنگ های مشابه از این سنگ زیبا برای نمای بیرونی و نمای فضاهای داخلی خود استفاده نمایند. قیمت پایین این سنگ نسبت به سنگ های دیگر با زمینه کرم  سبب می شود استفاده از تراورتن آبگرم افزایش بیشتری داشته باشد. این سنگ از نظر زمینه کرم و در سورت های سوپر و ممتاز بسیار شبیه به تراورتن حاجی آباد و تراورتن دره بخاری است.

از این سنگ می توان برای ساخت مصنوعات سنگی از جمله آلاچیق سنگی، نیمکت سنگی، مجسمه و … استفاده نمود. تخلخل کم باعث افزایش مقاومت این سنگ می شود و فراوری آن نیز مقاومت آن را تا حد زیادی افزایش می دهد. از این رو دوام و طول عمر آن نیز بالاست. از معایب سنگ تراورتن آبگرم سورت زیاد این سنگ است که تامین این سنگ در یک سورت را برای پروژه های بزرگ زمانبر می کند.

عوامل موثر بر قیمت سنگ تراورتن آبگرم:

قیمت سنگ مرمریت آبگرم به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله:

 1. رنگ سنگ
 2. ابعاد سنگ
 3. نوع فرآوری
 4. متراژ موجود

 معدن سنگ تراورتن آبگرم واقع در استان مرکزی، شهرستان محلات می­ باشد.

سنگ تراورتن دره بخاری

سنگ تراورتن دره بخاری

سنگ تراورتن دره بخاری دارای زمینه ای کرم روشن تا شکلاتی است که موج های منظم و پیچ زیبایی در آن دیده می شود. تراورتن دره بخاری به دو صورت موج دار و بی موج برش داده می شود که هر کدام از این نوع برش ها و فرآوری ها، زیبایی خاص خود را دارد. سنگ تراورتن دره بخاری بیشتر به صورت بی موج فرآوری می گردد.

براقیت و شفافیت بالا و تخلخل کم از مهم ترین ویژگی های سنگ تراورتن دره بخاری است. در فرآیند تولید جهت پر کردن خلل و فرج سنگ از رزین و یا اپوکسی استفاده می شود. پالیشرهای این سنگ هر چه قدر مرغوب تر باشد شفافیت سنگ تراورتن دره بخاری بیشتر خواهد شد.
سنگ تراورتن دره بخاری از قیمتهای متفاوتی برخوردار است و مشتریان بیشتر به دلیل روشنی و زیبایی موج هایش به دنبال خریداری آن هستند.

کاربرد سنگ تراورتن دره بخاری در ساختمان :

 •   سنگ نمای ساختمان های مسکونی
 •   سنگ نمای ساختمان های اداری و تجاری
 •   سنگ نماهای کلاسیک
 •   سنگ نماهای مدرن
 •   سنگ نمای فضاهای داخلی ساختمان
 •   سنگ محوطه سازی و دکوراتیو سنگی و …

سنگ تراورتن دره بخاری شکوه و زیبایی خاصی به نمای ساختمان خواهد بخشید. سنگ دیوار لابی، دیوارراه پله و پارکینگ نیز از دیگر کاربردهای سنگ تراورتن دره بخاری است. سنگ تراورتن دره بخاری بیشتر در اجرای نماهای کلاسیک و رومی کاربرد دارد و برای تهیه احجام سنگی از قبیل ستون ، سر ستون ،براکت و … بسیار مناسب است.
از ویژگی های سنگ تراورتن دره بخاری می توان، مقاومت سایشی زیاد و شفافیت بالا و همچنین به دلیل تراکم بالای این سنگ از ساب پذیری بسیار خوبش نام برد. استحکام زیاد و جذب آب پایین و از همه مهمتر چسبندگی خوبی که با ملات دارد باعث می گردد به راحتی سنگ از نمای ساختمان جدا نگردد.
معدن سنگ تراورتن دره بخاری با سینه کارهای متفاوت با استخراج ماهیانه بیش از ۱۵ هزار تن و ذخیره حدود ۲۰ میلیون در استان مرکزی، شهرستان محلات، جاده خمین و در مجاورت معدن تراورتن حاجی آباد واقع گردیده است.

انواع سنگ تراورتن دره بخاری       

 •     تراورتن دره بخاری بی موج
 •     تراورتن دره بخاری موج دار
 •     تراورتن دره بخاری موج پیچ
 •      تراورتن دره بخاری آذرنوش
 •     تراورتن دره بخاری کپیول

که همگی از معدن تراورتن دره بخاری استخراج می گرد و هرکدام شامل درجه بندی های مختلفی هستند که بر اساس رنگ و ناخالصی های سنگ دسته بندی می شوند. این سنگ ها با نام تجاری تراورتن دره بخاری معرفی و در بازار فروخته می شوند. سنگ دره بخاری معمولا به صورت ۴۰ طولی و اسلب فرآوری می گردد که طرح های زیبای بوک مچ در آن دیده می شود. موجودی بالا، ضخامت، طول بلند و کیفیت تولید عواملی هستند که بر روی قیمت سنگ تراورتن دره بخاری تاثیر دارد.

سنگ تراورتن تکاب

سنگ تراورتن کرم تکاب

سنگ تراورتن تکاب به دو صورت موج دار (v) و بی موج (c) در دو نوع سائیده و چرمی فرآوری می­ گردد. سنگ تراورتن تکاب بسته به نوع رنگ و رگه های آن دسته بندی می­ گردد. این سنگ به دلیل مقاومت بالا و سختی زیاد در نما، دیواره های داخلی و سنگ فرش کاربرد دارد. معدن سنگ تراورتن تکاب در نزدیکی روستای آق بلاغ همدان از توابع شهرستان تکاب، در جنوب استان آذربایجان غربی واقع گردیده است.

مقایسه آنالیز تراورتن

چگالی تراورتن
این مقادیر نتایج آنالیز چند نمونه معدن می باشد و در مورد تمامی معادن صادق نیست